תרגיל רעידת אדמה - בהליך מורכב, שתי מחלקות פסיכיאטריות פונו במסגרת תרגיל המדמה רעידת אדמה שהתקיים במרכז הרפואי לבריאות הנפש, מעלה הכרמל

הגדל

במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מעלה הכרמל"
ערוכים לרעידת אדמה
 

 
במסגרת תכנית העבודה להיערכות לחירום לשנת 2017, אשר הגיעה לשיאה בשבוע שעבר, התקיים תרגיל המדמה רעידת אדמה במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל. התרגיל נערך בשיתוף עם ענף רפואה בקהילה של פיקוד העורף, משטרת ישראל, עיריית טירת כרמל, האגף לשעת חירום בשרד הבריאות והמערך הפסיכיאטרי במשרד הבריאות.

כחלק מהתרגיל פונו בהליך מורכב ומאתגר, בליווי צוותים רפואיים, שתי מחלקות לשטח פתוח, כאשר בשלב השני בוצע מעבר של המחלקות לאתרים חיצוניים. בנוסף לפינוי המחלקות, תורגלו פעולות חילוץ והצלה, התמגנות אישית אוטומטית, מתן עזרה ראשונה לנפגעים ועוד. חשוב לציין כי זוהי הפעם הראשונה בארץ, בה בית חולים פסיכיאטרי מתרגל באופן מלא תרחיש רעש אדמה ללא שימוש באמצעי תקשורת וחשמל.
כדי להיערך באופן המיטבי לתרגיל, קדמו לו הרצאות מקצועיות לעובדים, ישיבות עם גורמי חוץ והתקיים תרגיל מקדים. כמו כן, נכתב נוהל המאגד בתוכו את מכלול הפעולות וההוראות לביצוע בכל התחומים והסקטורים ברעידת אדמה. הנוהל נבדק והותאם למצב המורכב של אירוע רעידת אדמה בבית חולים פסיכיאטרי במסגרת "משחק מנהלים".
 
התרגיל הוכתר בהצלחה ועם סיומו הופקו לקחים לשימור ולשיפור במקרה של אירוע אמת. לדברי דלית כץ סולברג, המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרכז, הערכות נכונה ותרגול הצוותים בשגרה הם המפתח להתמודדות מיטבית בשעת חירום. אנו מודים לכלל העובדים אשר נרתמו למשימות הנדרשות, תוך שהם מגלים תחושת אחריות, מחויבות והזדהות עם התהליך.

ד"ר יעקב פולאקביץ, מנהל המרכז: "התמודדת עם רעידת אדמה בבית חולים פסיכיאטרי היא אתגר מורכב אשר מחייב אותנו לפעול במספר מישורים במקביל. אנו מקווים שתרחיש זה לא יתממש, אך יחד עם זאת למדנו מהתרגיל כי אנו ערוכים לטפל באופן המיטבי באירועים מסוג זה, תוך שמירה על שלום המטופלים והעובדים".

 

עבור לתוכן העמוד