מתנדבים - זקוקים לכם במרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל!

מטופלים בקפיטריה צילמה: עינת פרץ (הגדל)

 

"מי שאוהב להתנדב, תמיד מוצא זמן וכוחות לעשות טוב בעוד התנדבות" אמרה אסנת ציטיאט – מורה לחינוך מיוחד, עובדת סוציאלית של האגודה למען העיוור, ומשקמת אסירים בהוסטל בחיפה, שמתנדבת במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל. אסנת התייחסה בדבריה לצורך של ביה"ח במתנדבים נוספים, המוכנים להקדיש מזמנם ומכישוריהם לטובת מי שגורלם לא שפר עליהם, הזקוקים לסיוע וצמאים להתייחסות, בתקופת אשפוזם ובחזרתם לחיים בקהילה.

 

ביוזמתה של אסנת ומתנדבים נוספים, הקימו במחלקה לאשפוזים ראשונים, בגיבוי יחידת המשפחות, פרויקט ייחודי המסייע לבני משפחה של מטופלים לתמוך זה בזה, כאשר משפחות שחוו אשפוז מדריכות משפחות "חדשות" לעבור את תקופת המשבר הראשונית. יש לציין שהמתנדבים נגישים וזמינים למשפחות ולמטופלים גם לאחר חזרתם לקהילה.

 

חנה בלום – המתנדבת במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל מזה 35(!) שנה, וזוכה להערכה רבה

על יוזמותיה ופועלה כאחראית על המתנדבים המפעילים קפיטריה למטופלים אחה"צ, בוטיק

יד שנייה בו נמכרים בגדים למטופלים במחיר סמלי, וספרייה למטופלים, אמרה: "זהו עיסוק לנשמה. הידיעה שהמטופלים מחכים לי, המחמאות שהם מרעיפים וההערכה שלהם, עושים לי טוב על הלב וממריצים אותי להתמיד בהתנדבות כל כך הרבה שנים".

 

לדברי מזל חבקוק – מנהלת הכספים של ביה"ח ואחראית על המתנדבים, יש צורך במתנדבים נוספים לפעילות בשעות הפנאי כגון: פעילויות ספורט, הרצאות בנושאים מגוונים למטופלים, טיפול קוסמטי, תספורות. כמו כן יש צורך בליווי מטופלים אל מחוץ למסגרת ביה"ח לשם רכישת מיומנויות תפקוד בקהילה כמו: בנק, קניות, יציאה לבית קפה, ועוד. לדברי חבקוק יתקבלו בברכה מתנדבים עם יוזמות נוספות לשיפור איכות חייהם של המטופלים.

 

ליאורה ברקאי – מנהלת הריפוי בעיסוק, הסבירה כי המתנדבים, המגיעים פעם או פעמיים בשבוע עפ"י בחירתם, מאפשרים לביה"ח לשפר את השירות למטופלים ולשדרג אותו, כשהערך המוסף המשמעותי ביותר שניתן ע"י המתנדב הוא האכפתיות, החום, ההתעניינות האישית בהם, והרחקת הבדידות, וגם לשמש כקשר שלהם עם הקהילה בחוץ.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל (בי"ח חולים פסיכיאטרי ממשלתי), אמר כי המתנדבים בכל הגילאים, מסטודנטים ועד פנסיונרים, הם היד המושטת והפנים היפות של החברה, שמגלים נדיבות ואחריות חברתית כלפי מאושפזים המרבים לסבול מסטיגמה ודעות קדומות, ובזכות המתנדבים חוזר אמונם בבני האדם.

 

הרוצים להתנדב מוזמנים לפנות למזל חבקוק בטל. 04-8559220, או ליצור קשר באתר האינטרנט של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל:  www.tiratcarmel-med.org.il

עבור לתוכן העמוד