צוערי השב"ס התנדבו ליום עבודה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

הגדל

 

34 צוערים של קורס קציני שירות בתי הסוהר ומפקדיהם ובראשם סג"ד איאד סביתי מפקד הקורס, התנדבו ליום של עבודה ומעשים טובים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל.  

 

אייל דניאל – הקב"ט של ביה"ח ויניב בן דוד הכלכלן שתיאמו את הפרויקט מטעם ביה"ח ודאגו לתפעולו התקין, חיכו להם וליוו אותם למקום קבלת הפנים עם כיבוד, כאשר ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל ביה"ח בירך אותם וסיפר להם על ביה"ח. הוא ציין כי יש עצירים שמגיעים לבדיקה בביה"ח ולעתים גם אסירים בעבודות שירות.

ד"ר פולאקביץ איחל להם שלא יזדקקו לשירותי ביה"ח ושהוא לא יזדקק לשירותיהם בשב"ס.

דלית כץ סולברג – המנהלת האדמיניסטרטיבית הודתה להם על בואם ונתנה עצה ניהולית, שהם כמפקדים לעתיד צריכים להיות קשובים לסוהרים הכפופים להם ולאסירים.

הצוערים צבעו במרץ את "הפטריות" – אותם גגוני בטון המצלים על שבילי ביה"ח שצבעם דהוי ומתקלף - בצבע טרי בגוון של תכלת-אפרפר המשתלב היטב בתכול השמים. בתום הצביעה ולאחר ארוחת צהריים דשנה, הם הגיעו למחלקת אשפוז נוער שם חילקו ממתקים ומתנות, שיחקו עם המתבגרים בפינג פונג (ומפאת כבודם של האורחים לא נגלה מי ניצח במשחק), אח"כ ערכו סיור במקום כשהם שואלים שאלות ומקבלים הסברים על המחלקה, גיל המאושפזים, שיטות הטיפול ועוד.  

 

הצוער שלומי מושקה שיזם את יום העבודה, סיפר שחיפשו מקום להתנדב בו שמתקשר עם אסון הכרמל, והמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל שחווה פינוי עקב השריפה הגדולה נראה להם כמקום הנכון. הצוערים הודו על היחס "הכי יפה" לדבריהם שקיבלו מכולם בביה"ח שפתחו את הלב אליהם, ואמרו שנהנו מאד מהיום המיוחד הזה שהעניק להם סיפוק רב. הצוערים סיפרו שבתום יום ההתנדבות בכוונתם לעלות למקום שבו אירע אסון האוטובוס ולערוך שם טקס לזכר הנספים. 

עבור לתוכן העמוד